Malkara Su kaçak Tespiti

Malkara su kaçak tespit cihazı  ile banyodaki su kaçak sorunlarınıza  teknolojik çözümler bularak evinizde oluşan hasarı en aza indirebilirsiniz. Malkara daki banyonuzdan komşunuza su mu sızıyor,komşunuzun banyosunun boyasımı kabarıyor, artık bunlar sorun olmaktan çıkıyor.

laminat-parkeTrakya tesisat olarak Malkara daki su kaçak problemlerinize teknolojik cihazlar ile müdahale ederek size teknolojik çözümler sunuyoruz. Malkara Kaçak olan yeri noktasal olarak tespit ederek  sizi büyük bir maliyetten kurtarıyoruz.

Eski bir yerleşim yeri olan Malkara uzun süre basınç altında kalan  demir tesisat borularının aşınması ile yapılan plastik borular üzerindeki yanlış uygulamadan dolayı zamanla banyonuzda ,tuvaletlerinizde veya mutfaklarınız da su kaçakları oluşur, Bazen bu su kaçakları çok büyük sızıntılar olup hemen belli olur. Bazen ise su kaçakları küçük damlamalar olduğu için zamana yayılarak ancak belli olur. Oluşan bu su kaçakları komşunuzun tavanında hasarlara yol açar ve komsunuz ile sorun yaşamanıza sebep olur. Bu tür su kaçakları problemleri eskiden zor halledilebilen zahmetli ve çok masraflı bir işti. Ancak gelişen teknoloji ile akustik dinleme yaparak  mevcut su kaçaklarının noktasal olarak tespit edebilen  su kaçak tespiti cihazları üretildi. SAMSUNGMalkara su kaçak tespit cihazı ile  su kaçak tespiti yapan firmamız elindeki teknolojik ekipmanlar ile  tebrübeli ve kalifiyeli elemanlar ile  çorlu ve tüm trakya bölgesinde su kaçak tespiti hizmeti vermektedir. Yerli bir firma olan Trakya Tesisat firmamız  trakyanın bir çok bölgesine mobil servisler aracılığı ile servis hizmeti vermektedir.

Malkara Su kaçak Tespiti

Evlerimizde,işyerlerimiz de  ve oturulan bütün konutlarda kullanılan tesisat boruları gerek dikkatsiz işçilikten ,gerek yanlış malzeme seçiminden gerekse dış etmenlerden dolayı zamanla sızıntı yapar.Tesisat borularının çoğu da duvar veya beton içerisinden gittiği için bu kaçaklar gözükmez.Bu kaçaklar duvarda nemlenme ve rutubet,damlama ve su faturalarında ekstra külfete  neden olur.Kaçağın nereden ve temiz su mu ,pis su mu veya kalorifer tesisatından mı olduğunu borular yüzeyden olmadığı için göremezsiniz. Bu da evde büyük bir tadilata sebep olur. Boruların geçtiği yerleri bilip kırmaya başlayarak kaçak bulunmaya  çalışılır.Ancak bu zor ,zaman alan ve masraflı bir iştir. Bu durumu bilerek Trakya TesisaT olarak bu konu üzerinde araştırmalar yapıp Avrupa dan makineler getirerek su kaçaklarını kırıp dökmeden fazla hasar vermeden bulan makineler ile kaçakları noktasal olarak tespit edip onarmayı başardık. Malkara da Su kaçak tespiti yapan firma olarak  uzman ekip arkadaşlarımız ile güvenilir ve kaliteli hizmetten ödün vermeyen bir firma olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kullandığımız Avrupa dan ithal kaliteli malzemelerimiz ile kaçakları kırmadan çok hasar vermeden hallediyoruz.

Trakya TesisaT Kaçak Bulma

Kullanım alanları…

  1. Su hatlarında olan kaçakları çok hızlı bir şekilde tespit etmek için.
  2. Ev servis bağlantı hatlarının su sayaçları okunurken ki kontrollerinde incelenmesi ve yerinin tespiti.
  3. Binalardaki tesisat ve ısıtma sistemlerinde olan hataların tespiti

Su kaçağını nasıl buluyoruz

Hassas şekilde ölçüm yapmaya yarayan elle taşınabilir cihazımız akustik ses dinleme yaparak kaçak olan noktadaki suyun zemine çarparak çıkardığı sesi bularak kaçağı bulmaya çalışır.Kaçak olan yerdeki ses dalgalarının seviyesini arttırmak için mevcut bulunan tesisata dışarıdan basınç uygulayarak frekansı netleştirerek noktasal tespit yapıyoruz. Su kaçakları  tesisat alanına,çapına ve konumuna göre cihaza ayrı frekans yayar,bu frekansları ayırt etmek  tecrübeli ve usta eleman işidir.

Trakya Tesisat6

 

Su kaçak tespiti yaparken dikkat edilmesi gerekir mi?

Su kaçak tespiti yaparken çok dikkatli ve titiz bir çalışma sürdürülmelidir. Çünkü tesisat boruları zemin altında veya duvar içinde olduğu için  buru üzerindeki malzemeler parke,seramik vb.  döşeme araçları bazen dinleme esnasında sesi dağıtarak tam olarak noktasal su kaçak tespitini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden hemen ilk seste sesin geldiği yeri kırıp tahrip etmemek gerekir. Daha detaylı ve ince yöntemler ile emin olmak gerekir. Bu yüzden dinleme süresi olabildiğince uzun tutulmalı  evham yapılmamalıdır. Her işte olduğu gibi su kaçak tespiti esnasında da yanılma payı vardır. Ancak bu oran hem kullanılan su kaçak tespit cihazının kalitesi ile hem de su kaçak tespiti yapan ustanın tecrübesi ile en aza indirilmektedir. Örneğin Malkara bölgesinde yapıların genel olarak eski olması sebebi ile çoğu tesisat demir borulardan yapılmıştır. Malkara su kaçak tespiti yaparken bu yüzden daha dikkati olunmalıdır.

Bütün kaçaklar şebeke hatlarından olmayabiliyor. Atık su hatlarında oluşan kaçaklarda uzun vadede olduğu için hemen ortaya çıkmasa da zamanla kullanım oldukça ortaya çıkmaktadır. Atık su hatlarında kullandığımız yöntem sistemin içerine gönderdiğimiz kamera ile borularının içerisine oluşabilecek kırık veya çatlaklara,conta çıkmasına,ters meyil verilme ihtimalini görerek tespit ediyoruz. Borularının içerisine göndermiş olduğumuz kamera sistem içindeki arızayı görerek müdahale alanını tespit etmemize yaramaktadır.

trakya tesisat Kanal görüntüleme

Yandaki resimde görmüş olduğunuz trakya tesisat elemanlarının atık su hattında yaptıkları inceleme sonucu sistemi tıkayan  pet şişeyi görüntülemiştirler. Pet şişe atık su borusu çatalına takılarak akışı tamamen kesmiş sistem tıkanmıştır. Borularda kalan su alttaki komşunun tuvaletinden damlama yaparak ortaya çıkmıştır. Bu sayede firmamızdan istenilen destek sonucunda yapılan tespit ile arızanın yeri bulunmuş ve kısa bir sürede halledilmiştir.

Malkara su kaçak tespiti,Malkara da kırmadan su kaçak tespiti,Malkara makine ile su kaçak tespiti,su kaçak tespiti,kırmadan su  kaçak tespiti yapan bir firma olarak 7/24 hizmet alabilirsiniz.

30 Ocak 2013 tarihinde Su kaçak Tespiti içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: