Çorlu Petek Temizliği

Çorlu petek temizliği, Çorlu radyatör temizliği, Çorlu kimyasalsız tesisat temizliği, Çorlu tesisat temizleme, Çorlu petek yıkama, Çorlu tesisat yıkama, Çorlu petek ve radyatör yıkama, Çorlu yerden ısıtma temizliği, Çorlu Kalorifer tesisat temizliği

Tesisat Temizleme Neden yapılmalıdır.

Kombi ve  kat kaloriferi tesisatlarını kapalı devre tesisat olduğu için  sistem içerisindeki korozyon, kireçlenme ve tıkanmayı göremeyiz. Zamanla bu tıkanma ve kireçlenme tesisat içerisindeki akışı engellemeye başlar. Buda size maliyeti yüksek faturalara ve ısınmadan  boşu boşuna gaz sarfiyatı demektir. Ekonomik açıdan çok zarar veren bu durumu düzeltmek için  belirli periyotlarla tesisatı temizlemek gerekir.

Yerli firma olan Trakya Tesisat  bölgenin ihtiyaçlarına göre   teknolojiye uygun araç, ekipman  ve kalifiye elemanları ile  bölge de etkin hizmet vermektedir.

Çorlu tesisat temizleme firması olarak  Çorlu petek temizliği, radyatör temizliği ve yerden ısıtma sistemlerinde kimyasalsız temizlik yaparak hem tesisatınızın ömrünü uzatır hem de ekonomik açıdan sizi fazla ödeme yapmaktan kurtarır.

Radyatorlu Sistem Temizligi Paketi

Kalorifer tesisatlarında temizlik haricinde dikkat edilmesi gereken başka hususlar da vardır. Bunların hepsi sizin sistemi ekonomik ve düzgün kullanmanız için önemli etkenlerdendir. “Komşum benimle aynı boyutta eve sahip tesisatımız da aynı  ama ben fazla fatura ödüyorum” veya  “Geçen sene daha az ödüyordum bu sene çok fatura ödedim” gibi sözler söyleyen çok müşterimiz olduğu için sadece temizlik bazen yeterli olmayabiliyor. Sistemin geneli incelemek ona göre müşteriye doğru bilgi vermek gerekiyor. Bu yüzden elemanlarımız  bu konuda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip oldukları için sizin her türlü sorunuza cevap verebilecek konumdadırlar. Tesisat temizliğinden sonra kombi yakılır ve havası alınması gereken peteklerin havası alınır.

petek hava almaPeteklerin havası nasıl alınır diye bir soru aklınıza takılır ise hemen cevap verelim. Peteklerin üzerinde bulunan özellikle üst kısımda olur. Hava purjörü dediğimiz tapa tarzında sistemin havasını boşaltmak için kullanılan aparatı eğer mevcut ise orijinal anahtarı ile yoksa düz tornavi de ile çevirerek  hava gelen kısımdan su gelene kadar açık konumda tutmak. Hava gelene bölgeden su gelmeye başladığı esnada tekrar kapalı konuma almalıyız. Bu şekilde peteğin havasını almış oluruz.

indirKalorifer tesisatlarında sistemin çekildiği boru çeşidi veya boru çapı çok önemlidir. Özellikle peteklerin bağlantı şekilleri ısınmanız da kolaylık sağlayacak şekilde olması sizin ısınma maliyetleriniz daha aza düşürür. Örneğin; firma olarak önerimiz evde kullanılan peteklerin bir metreden yukarısı bağlantı şekli çapraz bağlantı dediğimiz yöntem ile bağlanmalıdır. Tabii eğer PPRC boru ile sistem hattı çekilmiş ise doğru olanı budur. Crosssing  boru ile çekilmiş ise de yine bu çapraz bağlantı yapılır. Ancak  crossing boru sistemlerinde (mobil) her boru her peteğe ayrı gittiği için  bağlantılar alt kısımdan da yapılabilir. Bunun amacı sistemdeki suyu peteğin tamamında dolaştırmaktır. Peteklerdeki çapraz bağlantının önemi bundan ibarettir.

Petek temizliği  faturaya yansır mı ?

Petek temizliğini anlamak için şöyle örneklendirebiliriz. Bir yol düşünün bozuk ve taşlık yani stabilize bu yolda Dünya nın en hızlı arabasının bile yapabileceği hız limiti bellidir. Şimdi kombiniz ne kadar iyi olursa olsun eğer tesisatınız kirli yanı damar yolları tıkalı ise ısınmada sonuç almanız çok zordur Ayrıca ısınmadan yüksek miktarda fatura ödersiniz. O yüzden petek temizliği aslında yolları temizlemek, kombinin pompasının daha rahat sirküle edebilmesini sağlamaktır. Bu ne kadar rahat olursa sistem o kadar rahat çalışır ve ısınma gerçekleşir. Bu da kombiyi çok zorlamadığı için yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Çorlu da petek temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız firmamız ile irtibata geçmeyi unutmayınız. Size bir telefon kadar yakınız.

30 Eylül 2013 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 3 Yorum.

  1. Turan Sönmez

    Petek temizliği yaptırmak için trakya tesisat ile görüştüm. Arkadaşlar geldiler temizlik yapıldıktan sonra peteklerimden iki tanesinin ters bağlantılı olduğunu söylediler. Gerçekten o peteklerimde tam verim alamıyordum. Bir kaç kişiye de göstermiştim ama böyle birşey söylemmiştiler. Gerçekten işlerini bilen kişiler bayağıda temizlikle ilgileniyorlar tavsiye ederim.

  2. Nejdet KAPAR

    Emlak konutlarında oturmaktayım. Uzun yıllardır kombi bakımı filan yaptırıyordum. Kombi bakımını yaptırmama rağmen peteklerimin iyi ısınmamaya başladığını farkettim. Bu düşüş her sene daha da hızlanıyordu. Sonra yetkili kombi servisi ile görüştüm. Bana tesisat ve petek temizliği yapan firmalar olduğunu söyledi. Önerebileceğiniz bir firma var mı dedim. Trakya tesisatı önerdi. Aradım arkadaşlar gelip tesisatımı ve peteklerimi temizlediler. Çıkan pisliği görünce gözlerime inanamadım. Çalışmalarında başarılar dilerim arkadaşlara…

  3. Leyla Mucur

    Çorlu Emlak konutlarında oturmaktayım. Yeni taşındığım evimde ısınma problemi yaşıyordum. Kiracı olduğum için bir çok yerde kombi kullanmıştım. Bu yüzden kombimi temizletmek için servis aradım. Kombi bakımı için gelen eleman kombinin bakımını yaptı. Yalnız tesisatın da kirli olduğunu bakım yaptırmam gerektiğini söyledi. Önerebileceğiniz kimse var mı dedim. Trakya Tesisat firmasını önerdi. Gerçekten yapılan çalışmada çıkan pislikleri gördüm. Tesisatım rahatladı, ısınmada da gerçekten farklılık hissettim. Ellerinize sağlık…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: