Çerkezköy banyo su kaçak tespiti

Çerkezköy banyo su kaçağı tespiti,banyodan su sızıyor çerkezköy, banyo arıza tamir çerkezköy,su kaçağı tespit eden cihaz, Banyo mu kırmadan su kaçağı bulma çerkezköy,banyomdan alt komşuma su sızıyor

Çerkezköy banyo su kaçakları tespiti yapan firmamız elindeki teknolojik ekipmanlar ile evinizde oluşan su kaçaklarını kırmadan tespit edip en az hasarla sizi bu dertten kurtarıyor.

IMG-20150611-WA0009Banyolarda oluşan su kaçaklarının bir kaç nedeni olabilir. Bu nedenler gözle görülme ihtimali olmadığı için ancak komşunuzun dairesine su damlama olayı ile ortaya çıkar. Su kaçakları genelde tesisat borularının geçtiği alanlarda meydana gelmiş olsa da hiç tesisatın olmadığı bir yerden de ortaya çıkabilir. Çünkü su kolay yolu seçerek kendine bir akış yolu yapar ve oradan yüzeye çıkar.

Bu yüzden tam suyun çıktığı yeri baz alarak  su kaçağı buradan olabilir demek suretiyle kırım yaparak seramiğe veya zemine zarar vermek doğru bir çalışma olmayacaktır. Çünkü su zemine veya duvara yayılabilir. Bu yüzden banyo su kaçağı tespiti için detaylı bir çalışma gerekmektedir.

Banyolarımızda oluşan su kaçakları genel olarak bir kaç ana başlıkta inceleyebiliriz.

Banyolarımızdan geçen şebeke hatlarında oluşan su kaçakları; bu tür kaçaklar genel olarak hiç durmadan ve sürekli olarak akan kaçak modelleridir. Şebeke sürekli basınç altında kalan bir sistem olduğu için borudaki sızıntı hiç azalmadan hatta artarak devam eder. Bu tür kaçakları ancak su kaçak tespit cihazı ile tespit edebilirsiniz.

Banyolarımızdan geçen sıcak su hatlarında meydana gelen su kaçakları; Bu tür kaçaklar genelde şebeke kaçaklarına göre daha az ve sıcaklığın artığı dönemlerde artarak akan su kaçaklarıdır. Genel olarak ısınan borulardaki suyun boru içerinde kaçak oluşturan bölgesi ısının da yardımı ile açması ile  sıcak su kaçakları oluşur. Genel olarak kaçıran bölgelerde sararma meydana getirir.

IMG-20150611-WA0015Banyolardan geçen kalorifer hatlarında meydana gelen su kaçakları; Genel olarak hemen ortaya çıkmayan zaman yayılan kaçak modelidir. Kalorifer hattındaki basınç oranının az olması hasebi ile su zamana yayılarak ortaya çıkar. En büyük kalorifer su kaçağı belirtisi kombinizin sürekli suyunun eksilmesidir. Bu kalorifer tesisatınızın ya zemin altında kalan kısmında yada yüzeyse alanlarda oluşan kaçağın belirtisidir.

Banyo atık su hatlarında meydana gelen su kaçakları; Genelde banyolarda kullandığımız duşa kabin ,klozet,lavabo ve benzeri araçların takılı olduğu tesisat hatlarıdır. Bu hatlar genelde kullanım  oldukça eğer pimaş hatlarında meydana gelmiş bir çatlak ,kırık,conta kayması ve ters meyil yüzünden oluşmuş su birikmesi sebep olur. Bu kaçakları gözle görmek mümkün olmayacağı için tesisat borularınızın içine salınan kamera yardımı ile boru görüntülenerek içerdeki arıza tespit edilir.

Banyo yüzeyi yüzünden oluşan su kaçakları; Bu tür kaçaklar genelde banyo içerisinde montaj edilen  klozet,duşa kabin,lavabo ve banyo bataryalarının izole edilmeyerek montaj edilmesinden meydana gelir. Banyolarımızda kullanılan seramiklerin arasındaki derz dolgu banyo temizliğinde kullandığımız çamaşır suyu,tuz ruhu gibi kimyasallar yüzünden zamanla aşınarak yerinden kalkmalara veya çatlamalara sebep olur.Bu seramik arası boşalmalar banyo yüzeyinde oluşan suyu emerek alt kattaki komşunuza gitmesini sağlar.

Firmamız çerkezköy de banyonuzdan sızarak komşunuzu rahatsız eden su kaçaklarını makine ile tespit ederek sizi fazla masrafa sokmadan probleminizi çözmektedir. Firmamızdan konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

28 Temmuz 2015 tarihinde Su kaçak Tespiti içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: