Kapaklı mutfak tıkanıklığı açma

Kapaklı mutfak gideri tıkanıklığı  Ev hanımları için tam bir kabustur. Ev hanımlarının en çok kullandığı alan olan mutfaklar bu tür tıkanmalara olunca çok sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir.Genel olarak yemek yağları ve yemek parçacıklarının boru içerinde zamanla katmanlaşarak boru da tıkanmalara sebebiyet verir. Kapaklı mutfak tıkanıklığını açma işlemini firmamız kırmadan makine ile yaparak sizi bu sıkıntıdan kurtarmaktadır.

mutfak tıkanıklığıMutfak gideri tıkanıklığına hangi kimyasalı kullanmalıyım? Mutfaklardaki borularda oluşan korozyon, yağlanma ve deterjan topaklanması gibi sıkıntılar için piyasa da satılan bir çok kimyasal vardır. Ancak bazıları borulara ve bağlantı contalarına zarar vermektedir. Bu yüzden kimyasal önermek biraz yanlış olsa da granül olan kimyasalları kullanmanızı öneririz.

Kapaklı Mutfak giderini kırmadan nasıl açıyoruz? Mutfak giderlerinin genel olarak boru çapları bellidir. Makinemiz de bulunan mutfak giderlerine uygun olan ucu makinaya takarak gider deliğinden içeri salıyoruz. Makinemizin ucundaki helezonlu yay sayesinde boru içerinde tıkalı olan alan kırma veya itme yöntemi ile sıkıntı giderilir.

Bazen mutfağınızı kullanmadığınız halde bile sizin gider borularınızdan su geri gelebilir. Bu da binanızın mutfak gideri tıkanmış olduğuna işaret eder. Binanızdan herhangi biri kullansa dahi su ana giderden gidemeyeceği için en yakın olan daireden dışarı çıkar.Bu genel de en alt katta oturan dairenin başına gelmektedir.

Bu açma işleminde etrafa da, mutfak giderlerine de zarar verilmez. İstenildiği takdirde Kapaklı mutfak gideri tıkanıklığı boru içerinde kamera ile görüntüleme yapılarak tıkanıklığın sebebi de öğrenilebilir. Hatta bu sıkıntı sürekli yaşadığınız bir problem ise tadilat için firmamız size gereken desteği verecektir.

11 Mayıs 2016 tarihinde Tıkanıklık Açma içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: