Kapaklı Mutfak gideri Açma

Kapaklı mutfak gideri açma işlemi için bir çok yöntem kullanılabilir. Bunların arasında en doğru ve size zararsız olan yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Mutfaklarda ev hanımlarının en çok başlarına gelen en olmadık anlarda  Kapaklı mutfak tıkanıklığı nın olmasıdır. Malum mutfak giderlerinin boru çapı  banyo gider borularına göre daha küçük çaptadır. Bu küçük çapta olan boruların mutfak lavabo tıkanıklığı oluşmasında en önemli etken genel olarak mutfak lavabolarında yıkanılan bulaşıklardan kalan artıkların.yemek yağlarının, lavaboya dökülen çay parçacıklarının boru içesinde birleşerek katmanlaşması sonucu oluşmaktadır.

Trakya tesisatOluşan tıkanıklığa ilk müdahale ev hanımı tarafından ilkel yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Tabi bu yöntem bir çok sıkıntıyı da beraberinde getirebilmektedir. Genel olarak ev hanımları tıkanmayı mutfak lavabosunun hemen altında düşünerek ellerine aldıkları sivri şiş veya kullandıkları çağ türü demir parçaları lavabo sifonuna sokarak  ittirmeye başlar. Tıkanıklık açılma durumu olmadığı için bu ittirme sertleşmeye başlar. Buda plastik olan lavabo sifonunun delinmesine,kırılmasına veya zarar görmesine sebep olur. Çok doğru olmayan bu davranış başarısızlıkla sonuçlanması bir tarafa bir de yeni sifon almak zorunda kalınır. Çünkü mutfak giderleri lavabo kısmından başlayarak binanın ana pimaş hattına kadar uzanmaktadır. Tıkanmanın nerede olduğu bilinmediği için  sonuç hüsrandır. Ama bu sonuç ev hanımlarını yıldırmaz. Ellerine aldıkları bir vakum pompası ile lavabo içerinde pompalama işlemi yaparak sonuça ulaşmaya çalışırlar. Yine kullanılan yöntemler arasında  vakumlamak en zararsız ve sıkıntısız olanıdır. Bu yüzden vakumlama ile alakalı pek sıkıntı çıktığı görülmemiştir. Fakat sonuca geldiğimizde çokta işe yaradığı da söylenemez.

tıkanıklık kimyasalıTabi bütün olasılıkları deneyen ev sakinlari komşularına danışarak edindikleri bilgiler ışığında yeni yöntem arayışı içerine girerler. Komşunun önerisi ile yapı marketlerden veya nalburlardan  alınan kimyasal açıcılar ile tıkanıklığı açmaya çalışırlar. Mutfak gideri açma kimyasalı kaş yapayım derken göz çıkartabilecek cinsten ürünlerdir. Bu ürünlerde kullanılan asitler bazen borularda bile sıkıntılı durumlara yol açabilecek durumlar ortaya çıkarır. Bu da sıkıntının daha da büyümesine yol açmaktadır. Hiç bir şey yapmasa pimaş hatlarda bulunan contaları eriterek ileri de su kaçaklarına sebebiyet verebilir. Mutfak gideri tıkanıklığı açma yöntemleri genel olarak sonuç  alayım derken başka sıkıntılara sebebiyet verebilecek cinsten yöntemlerdir. Bu yüzden uygulanması gereken en kolay ve ekonomik yöntem profesyonel bir firmadan destek almaktır. Peki mutfak gideri nasıl açılır?

IMG_20160419_104053İşte burada teknolojinin nimetlerinden yararlanmak çokta zor değil. Bu tür tıkanmalar için tasarlanmış İthal ürünler size bu kolaylığı sağlamaktadır.

Kapaklı Mutfak tıkanıklığı kırmadan nasıl açılır?

Kapaklı  Tıkanıklık açma robotu ile mutfak giderine yapılan uygulama ile  boru içerine salınan makine ucu makine sayesinde hareket ettirilerek içeride tıkanmaya sebep olan maddeleri itme ve ufak parçalara ayırma işlemi yaparak tıkanıklığı giderir. Sonuç hiçbir yere zarar verilmemiştir. Boşuna zaman harcanmamıştır. Üstelik tıkanıklık açma sonucu kamera ile görüntülenerek başka sıkıntıların olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bütün bu işlemleri yaptırırken hem zamandan hem de ekonomik yönden kazanım elde etmiş  oluyorsunuz.Kapaklı mutfak tıkanıklığı açan tesisatçı,Kapaklı mutfak gideri açan firma

Üstelik Kapaklı mutfak tıkanıklığı kamera ile görüntüleme işlemi de yapılabilmektedir. Tıkanmanın açılıp açılmadığını veya tıkanmaya sebebiyet veren başka sıkıntılar olduğunu boru görüntüleme kamerası ile görüntüleyerek ileri de başınızı ağrıtacak aksilikleri önceden keşfedebilirsiniz.

19 Mayıs 2016 tarihinde Tıkanıklık Açma içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: