Velimeşe kalorifer ve tesisat temizliği

Petek ve tesisat temizliği profesyonel firmalar tarafında yapılması gereken bakım şeklidir. Isıtma sistemlerinde kullanılan ekipmanlar petek olsun tesisat boruları olsun zamanla içerindeki suyun kirliliğinden oluşan tortu ve çamurlaşma kombinin düzgün çalışmasının engeller. Bu da kullanıcıların düzgün bir  şekilde ısınmalarını etkiler. Böyle durumlarda genel olarak ilk kullanıcılar sıkıntının kombi ile alakalı olduğunu düşünürler. Elbette bu durumda kombinin de payı vardır. Fakat tesisat borularının ve peteklerin içerinde oluşan çamurlaşma ve tortuyu da yabana atmamak gerekmektedir.

ffVelimeşe yeni yerleşim birimi  olarak çabuk gelişmekte gün geçtikçe göç almaya devam etmektedir. Uzun süredir doğalgaz ile tanışan  ilçede yaşayan kullanıcılar  petek ve tesisat temizliğinin önemini her geçen gün daha da kavramaktadır. Her çalışan aksanın bakıma ihtiyacı olduğu gibi  radyatör ve tesisatlarında bakıma ihtiyacı vardır.

Peteklerin temizlenme zamanının geldiğini nasıl anlarsınız ?  Uzun vadede kullanılan sistemlerde genel olarak petekler belli kullanımdan sonra  bir bölümünün ısınıp bir bölümünde ısınmama problemi başlar. Genel olarak peteklerin üst kısmı ısınır alt kısımları daha ılık kalır. Bu sorun sistemin temizlenmesi gerektiğine işarettir.

Petek temizliği nasıl yapılır;  kalorifer tesisat temizliği için kullanılan ekipmanlar kaliteli ve bilir kişi tarafından kullanılan ürünler olmalıdır. Firmamız uzun vadede edindiği bilgi ve tecrübesi ile kullandığı ekipmanları ile tesisat temizliği işini en iyi şekilde yapan bir firmadır. Kimyasallı petek temizliği işlemi dikkat gerektiren bir iştir.  Kalorifer temizliği için kullanılan kimyasalın çözelti, şeklinde verilmeme durumunda  çalışan aksana zarar verme gibi bir durum ortaya çıkarabilir.

Bu yüzden piyasada dolaşıp petek temizliği yaptığını iddia eden kişilere dikkat etmenizi öneririz. Her işi ucuza yapan birileri illa ki bulunur. Kaliteyi ucuza satın alamazsınız. Velimeşe petek temizliği  için Trakya Tesisatı tercih edin rahat edin.

10 Aralık 2016 tarihinde Tesisat temizleme içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: