Çorlu Su kaçak Tespiti

Çorlu su kaçak tespiti; Avrupa dan ithal su kaçak tespit cihazları ile kırma, dökme yapmadan verdiği sızıntıyı tespit ettiği hizmet türüdür. Sese duyarlı ve görüntü alabilen cihazlar ile kırma, dökme yapmadan su sızıntıları tespit etmekteyiz. Teknolojinin getirdiği yeniliklerden biri olan yeni nesil tesisat ekipmanları ile bu işlem çok kolay hale gelmiştir.

Trakya Tesisat olarak  uzun yıllardan beri tesisat sektöründe hizmet vermekteyiz. Çorlu da ki su kaçak problemlerinize teknolojik cihazlar ile müdahale ederek size teknolojik çözümler sunuyoruz. Kaçak olan yeri noktasal olarak tespit ederek  sizi büyük bir maliyetten kurtarıyoruz.

trakya-tesisat


Çorlu Su kaçağı Tespiti

Evlerimizde, iş yerlerimizde  ve oturulan bütün konutlarda kullanılan tesisat boruları gerek dikkatsiz işçilikten ,gerek yanlış malzeme seçiminden gerekse dış etmenlerden dolayı zamanla sızıntı yapar. Tesisat borularının çoğu da duvar veya beton içerisinden gittiği için bu kaçaklar gözükmez. Bu kaçaklar duvarda nemlenme ve rutubet, damlama ve su faturalarında ekstra külfete  neden olur. Kaçağın nereden ve temiz su mu ,pis su mu veya kalorifer tesisatından mı olduğunu borular yüzeyden olmadığı için göremezsiniz. Bu da evde büyük bir tadilata sebep olur. Boruların geçtiği yerleri bilip kırmaya başlayarak kaçak bulunmaya  çalışılır. Ancak bu zor ,zaman alan ve masraflı bir iştir. Bu durumu bilerek Trakya Tesisat olarak bu konu üzerinde araştırmalar yapıp Avrupa dan makineler getirerek su kaçaklarını kırıp dökmeden fazla hasar vermeden bulan makineler ile kaçakları noktasal olarak tespit edip onarmayı başardık.  Çorlu da Su kaçak tespiti yapan firma olarak  uzman ekip arkadaşlarımız ile güvenilir ve kaliteli hizmetten ödün vermeyen bir firma olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kullandığımız Avrupa dan ithal kaliteli malzemelerimiz ile kaçakları kırmadan çok hasar vermeden hallediyoruz.

Çorlu Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

TRAKYA TESİSAT

Firmamız elbette gelen ihtiyaca karşılık verebilmek için müşterilerimizin isteklerini ve taleplerini de göz önünde bulundurarak teknolojinin getirdiği yenilikleri bünyesinde bulundurmak için var gücü ile çalışmaktadır.

Kullanım alanları…

 1. Su hatlarında olan kaçakları çok hızlı bir şekilde tespit etmek için.
 2. Ev servis bağlantı hatlarının su sayaçları okunurken ki kontrollerinde incelenmesi ve yerinin tespiti.
 3. Binalardaki tesisat ve ısıtma sistemlerinde olan hataların tespiti

Su kaçağını nasıl buluyoruz.

Hassas şekilde ölçüm yapmaya yarayan elle taşınabilir cihazımız akustik ses dinleme yaparak kaçak olan noktadaki suyun zemine çarparak çıkardığı sesi bularak kaçağı bulmaya çalışır.Kaçak olan yerdeki ses dalgalarının seviyesini arttırmak için mevcut bulunan tesisata dışarıdan basınç uygulayarak frekansı netleştirerek noktasal tespit yapıyoruz. Su kaçakları  tesisat alanına,çapına ve konumuna göre cihaza ayrı frekans yayar,bu frekansları ayırt etmek  tecrübeli ve usta eleman işidir.

 

corlu-su-kacagi-tespiti

Su kaçak tespiti yaparken dikkat edilmesi gerekir mi?

 Su kaçak tespiti yaparken çok dikkatli ve titiz bir çalışma sürdürülmelidir. Çünkü tesisat boruları zemin altında veya duvar içinde olduğu için  buru üzerindeki malzemeler parke,seramik vb.  döşeme araçları bazen dinleme esnasında sesi dağıtarak tam olarak noktasal su kaçak tespiti ni zorlaştırmaktadır. Bu yüzden hemen ilk seste sesin geldiği yeri kırıp tahrip etmemek gerekir. Daha detaylı ve ince yöntemler ile emin olmak gerekir. Bu yüzden dinleme süresi olabildiğince uzun tutulmalı  evham yapılmamalıdır. Her işte olduğu gibi su kaçak tespiti esnasında da yanılma payı vardır. Ancak bu oran hem kullanılan su kaçak tespit cihazının kalitesi ile hem de su kaçak tespiti yapan ustanın tecrübesi ile en aza indirilmektedir. Örneğin çorlu bölgesinde yapıların genel olarak eski olması sebebi ile çoğu tesisat demir borulardan yapılmıştır. Çorlu cihazla  su kaçağı bulma  yaparken bu yüzden daha dikkatli olunmalıdır.

Bütün kaçaklar şebeke hatlarından olmayabiliyor. Atık su hatlarında oluşan kaçaklarda uzun vadede olduğu için hemen ortaya çıkmasa da zamanla kullanım oldukça ortaya çıkmaktadır. Atık su hatlarında kullandığımız yöntem sistemin içerine gönderdiğimiz kamera ile borularının içerisine oluşabilecek kırık veya çatlaklara,conta çıkmasına,ters meyil verilme ihtimalini görerek tespit ediyoruz. Borularının içerisine göndermiş olduğumuz kamera sistem içindeki arızayı görerek müdahale alanını tespit etmemize yaramaktadır.

Çorlu Kanal görüntüleme

Yandaki resimde görmüş olduğunuz Trakya tesisat elemanlarının atık su hattında yaptıkları inceleme sonucu sistemi tıkayan  Plastik şişeyi kamera ile görüntüleyerek problemi çözdüler.  Plastik şişe atık su borusu çatalına takılarak akışı tamamen kesmiş sistem tıkanmıştır. Borularda kalan su alttaki komşunun tuvaletinden damlama yaparak ortaya çıkmıştır. Bu sayede firmamızdan istenilen destek sonucunda yapılan tespit ile arızanın yeri bulunmuş ve kısa bir sürede halledilmiştir.

Çorlu su kaçak tespiti olarak firmamızda destek isteyebilirsiniz. 

Su kaçağı Tavanda karartı yapar mı?

Su kaçakları bazen bir anda ortaya çıkmayabilir. Çok uzun süre sonra ortaya çıkan ve etkisi çok az olan su kaçakları da mevcuttur. Su sızıntıları oranlarına göre etki alanları da farklılık gösterebilir. Örneğin şebeke sularında yayılma ve damlama oranları daha hızlı ve daha çabuk olmaktadır. Bu yüzden şebeke kaçakları kendilerini daha çabuk belli ederler. Temiz su kaçaklarında genel olarak tesisat plastik yapılmış ise renk değişimi pek görülmez. Ama damlama ve yayılma çok çabuk olabilmektedir.

Atık su kaçakları genel de suyun kirli olmasından dolayı tavanda veya sızdırdığı alanda renk değişimi veya kokuya sebep olmaktadır. Ayrıca atık su hatlarında meydana gelen sızıntılar çok çabuk yayılma göstermez. Ancak banyo tavanında kararma veya boya dökülmesi gibi etkileri vardır.

Su kaçağı tespiti fiyatı neye göre belirlenmektedir?

Çorlu su kaçağı tespiti veya başka yerlerde yapılan kaçak tespit çalışmaları genel olarak standart bir fiyata bağlanmıştır. Bu fiyat üzerinde çok fazla değişiklik yapılamamaktadır. Fiyat belirlenirken genel olarak dairesel olarak bir fiyat belirlenmektedir. Bizim firmamızın ve sektörde çalıştığımız firmaların uyguladığı yöntem bu şekilde işlemektedir. Daire başı fiyat verilir ve buna göre o daire de çalışma yapılarak o daire ile alakalı sıkıntı var mı yok mu diye teşhis konulur. Eğer o dairede herhangi bir sıkıntı yok ise diğer dairelerde sıkıntı olup olmadığı araştırılır. Suyun akışkan özelliği bir çok kere bizi ummadığımız sonuçlara götürdüğü için suyun damladığı yer veya müşterinin şüphelendiği yer bizim için çok önemli değildir. Biz yaptığımız ölçüm sonrasında çıkacak olan sonuca odaklanmaktayız.

çorlu su kaçak tespiti

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Konutlarımızda veya kullandığımız iş yerlerinde meydana gelen tesisat problemleri bazen kolay gibi görünse de can sıkıcı olaylara sebep olabilir. Uzun süre kullanılan tesisatlarda zamanla oluşan aşınma,genleşme,yanlış yapılan işçilik,kullanılan malzeme ve işi bilmeyen kişilere yaptırılan işler yüzünden insanlar tesisat ile alakalı çok sıkıntı yaşamaktadır. Konut yapımında yapılan yanlış uygulamalar bilinçsiz işçilik ve kontrol , kullanılan adi ve sertifikasız malzeme ev sahibi ve kiracıların sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Bu elbette ilk etapta gözüken bir sorun olmuyor. Kullanım oldukça belli aşamalardan geçtikçe bu tür sorunlar gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bu yanlış uygulamaların yol açtığı su kaçakları eski yöntemler ile daha maliyetli ve uzun  zaman kayıplarına sebep oluyordu. Teknolojinin gelişmesi ile  yeni nesil cihazlar ile bu hataları gidermek daha kolay oldu.

Konut ve iş yerlerinde su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Eski yöntemlerle yapılan su kaçak tespiti sırasında kaçağın olduğu yeri bulmak için belirli yerlerin tahrip edilmesi gerekmektedir. Oysa teknolojik cihazlarla yapılan işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespitleri eğitimli personellerimiz  tarafından gerçekleştirilmektedir. Görüntülü ve sesli yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Profesyonel ekipler aracılığı ile gerçekleştirilen hizmet kusursuz olarak yerine getirilmekte, müşterinin beklentileri en üst seviyede karşılanmaktadır. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgalarının yaydığı frekans ile bulunmaktadır.

Su kaçağı, duvarda ya da fayansta meydana gelen su damlacıkları sayesinde anlaşılabilir. Kimi zaman da sızıntı gözle görülemeyebilir. Gözle görülmeyen sızıntılara gizli kaçak adı verilmekte, bu kaçak genelde komşunun haber vermesi ile anlaşılmaktadır. Önceki dönemlerde bu sızıntıların ortadan kaldırılması hem zahmetli hem de maddi boyutu oldukça fazla oluyordu. Çünkü kaçağın yerini tespit etmek için bazen bütün bir duvarın ya da fayansın kırılması gerekebiliyordu. Oysa teknoloji ilerledikçe bu kaçakları modern yöntemlerle tespit eden cihazlar geliştirildi. Kurumsal firmalar da su kaçağı tespitini modern cihazlar ile birlikte yapmaya başladı. Bu cihazları kullanabilecek eğitimli personeli de bünyelerinde barındıran kurumsal firmalar, böylece hem zahmetsiz hem de maddi külfet gerektirmeyen yöntemi kullanmaya başladı.

 

Reklam

19 Haziran 2018 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 109 Yorum.

 1. Fikri türkkan

  Çorlu su kaçak tespiti yaptırmak istiyorum. Dükkanın ıza gelmek istiyorum. Adres bilgisi verirmisiniz

 2. Esra Tercan

  Çorlu su kaçağı yaptımak istiyorum. fiyatlar belli mi

 3. Feyza görür

  Çorlu da su kaçak tespiti yaptırmak için bir çok firma ile görüştüm. Bu firmadan aldığım bilgiler beni tatmin etti. O yüzden bu firma ile çalışmaya karar verdim Sonuç Süper teşekkürler…

 4. Cenk yurali

  Çorlu da yeni taşındığım evin banyosunun tavanında pamuklanma gibi şeyler oluyor. Bu su kaçağı ile alakalı bir durum mudur

 5. Murat türker

  Çorlu da yeni bir daire alıcam. Fakat tesisatı kontrol ettirmek istiyorum. Su kaçağı veya başka bir problem olup olmadığını anlayabilirmiyiz

 6. Burhan derda

  Çorlu da demir tesisat olan bir dairem var. Fakat boruların duvarda geçtiği yerlerde kababarmalar oluyor. Demir boru rutubet yapar mı. Yoksa su mu kaçırıyor.

 7. Çorlu da su kaçağı için randevu almak istiyorum. Ne kadar sürer hemen geliyormusunuz.

 8. Ferhat inci

  Corlu su kaçak tespiti için daha once bir firma çağırdım. Herhangi bir sonuç elde edemedik. Aslında gelen arkadaşların söyledikleri güven vermedi. Tekrardan başka bir firmaya göstermek istiyorum. Fakat ücret konusu Kafama takılıyor. Ne kadar alıyorsunuz

 9. Esra oymaci

  Corlu da yeni daire aldım. Daireye taşındığını sonra mutfak bölümünde duvarların alt kısmında hafif sararma oldu. Balkonu yıkıyorum onunla alakalı diyorlar. Böyle bir durum olabilir mi

  • Bu tür balkon yıkama veya yağmurdan etkilenme durumu eski dairelerde olabilir. Fakat yeni aldığınız dairede derzler yeni olduğu için bu ihtimal biraz daha zor gibi görünüyor. Emin olmak için kontrol ettirebilirsiniz.

 10. Furkan keskin

  Çorlu da kirada oturuyorum. Dairemde su kaöağı olduğunu söylüyor alt komşum. Fakat bende görünen birşey yok. Su kaçak tespiti yaptıracağım fakat ben kiracıyım. Parayı benim mi ödemem lazım.

 11. Banyodan komşuma su damlıyormus gidip baktığımda biraz renk değişimi vardı. Corlu su kaçağı tespiti yapan firma çağırdım. Fakat gelen firma pek tatmin etmedi. Siz su kaçak tespitini nasıl yapiyorsu n uz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: