Çerkezköy Petek ve Tesisat Bakımı

Çerkezköy Petek ve Tesisat Bakımı; firmamızın uzun yıllardan beri verdiği hizmetlerden biridir. Sektöründe deneyimli olan firmamız tesisat alanındaki işlerin özel ekipman ve yeni nesil cihazlar temiz ederek sektöre farklı bir boyut kazandırmıştır. Çerkezköy petek temizliği hizmeti de bu işlerden biridir.

Petek temizliği; ısınma için kullanılan ekipmanların belli kullanımdan sonra ihtiyaç duyduğu bir bakım türüdür.Petekler ilk zamanlarda  verdiği ısı derecesini belli kullanımdan sonra vermemeye başlar. Bunun için kullanıcılar farklı yöntemlere başvurur. Kombi derecesini açarak çözüme kavuşmak ister fakat sıkıntının ana kaynağı tesisat ve peteklerde oluşan çamurlaşmadır. İşte bunun giderimi için petek temizliği yaptırmak gerekir.

Çerkezköy Petek ve Tesisat Bakımı

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır.

 • Daha önce ısındığınız halde zamana ve kullanıma bağlı olarak ,peteklerin altı ısınmıyor üstü ısıtıyor ise,yani peteklerde homojen ısınma sağlanamıyor ise,
 • Uzun Süredir beri  petek tesisat temizliği kimyasal uygulamalı  olarak yaptırmadıysanız,
 • Faturalarda önceki rakamlardan daha yüksek rakamlar görmeye başladıysanız,
 • Daire m2 ler aynı izolasyon aynı,kombiler aynı marka ve aynı özelliğe sahip olduğu halde ben neden daha fazla doğalgaz faturası ödüyorum diyorsanız,
 • Peteklerde ısınma sorunu varsa ve hem kısmi hem de geç ısınma gerçekleşiyor ise,
 • Kombi ses yapıyor kombi sürekli çalışıyor kendini ekonomik moda almıyor ise,
 • Kombi bakımı yaptırdım yine ısınamıyorum yine verim alamıyorum diyorsanız,
 • Peteklerin birey olarak havasını aldığım halde yine ısınmakta başarılı olamadım diyorsanız.
 • Peteğin vanasından su kaçırdığında paslı çamurlu su aktı diyorsanız ,bu durum korozyon sonrası oluşan pas olduğundan temizlik gereklidir.
 • Kombinin filtresini çıkardığınızda çamur, tortu, pas filtreyi tamamen kaplamış diyorsanız,
 • Doğalgaza gelen zam sonrası daha fazla yakıt tüketmemek için kış aylarında sağlıklı tasarruflu ısınmak istiyorsanız,
 • Kalorifer tesisatının,kombinin,peteklerin sağlıklı ve ekonomik çalışabilmesi için,

  Petek  temizliğinin yapılması bazı durumlarda sorunu çözmez ,bu nedenler nelerdir?

  Genel olarak başlangıçlarda yapılan bazı teknik hatalar tesisat temizliği sonrasında dahi ısınmanın veriminin artmasının önüne geçebilir. Bunlar aşağıdaki sebeplerden kaynaklanıyor olabilir.

  Isıtma tesisatı ilk yapıldığı günden itibaren eğer verim alamıyorsanız yani peteğe hiç sıcak su gelmiyor veya çok az geliyor ise dolayısıyla ısınmıyorsanız burada tesisatın ilk yapım aşamasında usta hatası var anlamına gelmektedir.

  Kalorifer ve petek  tesisatı ilk yapıldığı günden itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, kullanılan boru çapları doğru seçilmemiş veya usta kaynak yapımında boruların daralmasına sebep olmuş olabilir.

  Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, tesisatın gidiş yönü ve kullanılan ek parçalarının gereksiz yere kullanılarak suyun dolaşımını etkiliyor olabilir.

  Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, kombi ısıtma gücü yetersiz ve tesisata uygun seçilmemiş  olabilir.

  Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız,  dairenin m2 büyüklüğüne göre hesaplanmayarak yeterli büyüklükte petek konulmamış olabilir. Bu durum da sizin boşuna yakıt sarfiyatı yaparak ısınamamanıza sebep olur.

  Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, peteklerde ters bağlantı olabilir.

  Bu saydığımız sorunlar  bir bakışta anlaşılacak sorunlar olmadığı için petek temizliği yapmaya gelen ekip bu durumu ilk bakışta anlayamayabilir. Ancak sistemin üzerinde durulduğunda ve zaman harcandığında kesin çözüme ulaşılabilir. Her geçen gün deneyim kazanan ekiplerimiz bu tür sorunlarla karşılaşarak çözüm arayışı içinde olarak siz değerli müşterilerimize en uygun çözümü sunmak için çalışmaktayız…

16 Kasım 2018 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: