Çerkezköy Su Kaçak Tespiti

Çerkezköy Su Kaçak Tespiti; evimizin tesisat olan bölümlerinde banyo, tuvalet ve mutfak su kaçak sorunlarınıza  teknolojik çözümler bularak evinizde oluşan hasarı en aza indirebilirsiniz.  Çerkezköy deki  banyonuz dan komşunuza su mu sızıyor, tuvaletiniz den komşunuzun başına su mu damlıyor, komşunuzun banyosunun boyası mı kabarıyor, artık bunlar sorun olmaktan çıkıyor.

Trakya tesisat olarak Tekirdağ Çerkezköy deki su kaçak problemlerinize teknolojik cihazlar ile müdahale ederek size teknolojik çözümler sunuyoruz. Su kaçağı olan yeri noktasal olarak tespit ederek  sizi büyük bir maliyetten kurtarıyoruz. Mevcut şebeke tesisat hattınız genel olarak  şab diye tabir edilen beton zeminin altından gittiği için boruları görme şansınız olmayacaktır. Bunu ancak yeni nesil cihazlar ile bulmanız mümkündür.

trakya-tesisat

Eski bir yerleşim yeri olan Tekirdağ’ ın Çerkezköy   ilçesi uzun süre basınç altında kalan  demir tesisat borularının aşınması ile yapılan plastik borular üzerindeki yanlış uygulamadan dolayı zamanla banyonuzda ,tuvaletlerinizde veya mutfaklarınız da su kaçakları oluşur, Bazen bu su kaçakları çok büyük sızıntılar olup hemen belli olur. Bazen ise su kaçakları küçük damlamalar olduğu için zamana yayılarak ancak belli olur. Oluşan bu su kaçakları komşunuzun tavanında hasarlara yol açar ve komşunuz ile sorun yaşamanıza sebep olur. Bu tür su kaçakları problemleri eskiden zor halledilebilen zahmetli ve çok masraflı bir işti. Ancak gelişen teknoloji ile akustik dinleme yaparak  mevcut su kaçaklarının noktasal olarak tespit edebilen  su kaçak tespiti cihazları üretildi. Çerkezköy su kaçak tespiti ile  su kaçak tespiti yapan firmamız elindeki teknolojik ekipmanlar ile  tecrübeli ve kalifiyeli elemanlar ile  Çerkezköy ve tüm Trakya bölgesinde su kaçak tespiti hizmeti vermektedir. Yerli bir firma olan Trakya Tesisat firmamız  Trakya nın bir çok bölgesine mobil servisler aracılığı ile servis hizmeti vermektedir.

Çerkezköy Su Kaçağı Tespiti

Çerkezköy Su Kaçağı bulma ve tamir etme

Evlerimizde, iş yerlerimizde  ve oturulan bütün konutlarda kullanılan tesisat boruları gerek dikkatsiz işçilikten ,gerek yanlış malzeme seçiminden gerekse dış etmenlerden dolayı zamanla sızıntı yapar. Tesisat borularının çoğu da duvar veya beton içerisinden gittiği için bu kaçaklar gözükmez. Bu kaçaklar duvarda nemlenme ve rutubet, damlama ve su faturalarında ekstra külfete  neden olur. Kaçağın nereden ve temiz su mu ,pis su mu veya kalorifer tesisatından mı olduğunu borular yüzeyden olmadığı için göremezsiniz. Bu da evde büyük bir tadilata sebep olur. Boruların geçtiği yerleri bilip kırmaya başlayarak kaçak bulunmaya  çalışılır. Ancak bu zor ,zaman alan ve masraflı bir iştir. Bu durumu bilerek Trakya Tesisat olarak bu konu üzerinde araştırmalar yapıp Avrupa dan makineler getirerek su kaçaklarını kırıp dökmeden fazla hasar vermeden bulan makineler ile kaçakları noktasal olarak tespit edip onarmayı başardık. Çerkezköy de Su kaçak tespiti yapan firma olarak  uzman ekip arkadaşlarımız ile güvenilir ve kaliteli hizmetten ödün vermeyen bir firma olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kullandığımız Avrupa dan ithal kaliteli malzemelerimiz ile kaçakları kırmadan çok hasar vermeden hallediyoruz.

Kullanım alanları…

 1. Su hatlarında olan kaçakları çok hızlı bir şekilde tespit etmek için.
 2. Ev servis bağlantı hatlarının su sayaçları okunurken ki kontrollerinde incelenmesi ve yerinin tespiti.
 3. Binalardaki tesisat ve ısıtma sistemlerinde olan hataların tespiti

Su kaçağını nasıl buluyoruz

Hassas şekilde ölçüm yapmaya yarayan elle taşınabilir cihazımız akustik ses dinleme yaparak kaçak olan noktadaki suyun zemine çarparak çıkardığı sesi bularak kaçağı bulmaya çalışır.Kaçak olan yerdeki ses dalgalarının seviyesini arttırmak için mevcut bulunan tesisata dışarıdan basınç uygulayarak frekansı netleştirerek noktasal tespit yapıyoruz. Su kaçakları  tesisat alanına, çapına ve konumuna göre cihaza ayrı frekans yayar, bu frekansları ayırt etmek  tecrübeli ve usta eleman işidir.

Su kaçak tespiti yaparken dikkat edilmesi gerekir mi?

TRAKYA TESİSAT (1)Su kaçak tespiti yaparken çok dikkatli ve titiz bir çalışma sürdürülmelidir. Çünkü tesisat boruları zemin altında veya duvar içinde olduğu için  buru üzerindeki malzemeler parke, seramik vb.  döşeme araçları bazen dinleme esnasında sesi dağıtarak tam olarak noktasal su kaçak tespitini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden hemen ilk seste sesin geldiği yeri kırıp tahrip etmemek gerekir. Daha detaylı ve ince yöntemler ile emin olmak gerekir. Bu yüzden dinleme süresi olabildiğince uzun tutulmalı  evham yapılmamalıdır. Her işte olduğu gibi su kaçak tespiti esnasında da yanılma payı vardır. Ancak bu oran hem kullanılan su kaçak tespit cihazının kalitesi ile hem de su kaçak tespiti yapan ustanın tecrübesi ile en aza indirilmektedir. Örneğin çorlu bölgesinde yapıların genel olarak eski olması sebebi ile çoğu tesisat demir borulardan yapılmıştır. Çerkezköy su kaçak tespiti yaparken bu yüzden daha dikkati olunmalıdır.

Bütün kaçaklar şebeke hatlarından olmayabiliyor. Atık su hatlarında oluşan kaçaklarda uzun vadede olduğu için hemen ortaya çıkmasa da zamanla kullanım oldukça ortaya çıkmaktadır. Atık su hatlarında kullandığımız yöntem sistemin içerine gönderdiğimiz kamera ile borularının içerisine oluşabilecek kırık veya çatlaklara, conta çıkmasına, ters meyil verilme ihtimalini görerek tespit ediyoruz. Borularının içerisine göndermiş olduğumuz kamera sistem içindeki arızayı görerek müdahale alanını tespit etmemize yaramaktadır.

Yandaki resimde görmüş olduğunuz Trakya tesisat elemanlarının atık su hattında yaptıkları inceleme sonucu sistemde tıkanmaya sebep olan parçayı kamera ile görüntüleyerek tespit etmişlerdir.  Pet şişe atık su borusu çatalına takılarak akışı tamamen kesmiş sistem tıkanmıştır. Borularda kalan su alttaki komşunun tuvaletinden damlama yaparak ortaya çıkmıştır. Bu sayede firmamızdan istenilen destek sonucunda yapılan tespit ile arızanın yeri bulunmuş ve kısa bir sürede halledilmiştir.

Çerkezköy su kaçak tespiti, Çerkezköy de kırmadan su kaçak tespiti, Çerkezköy makine ile su kaçak tespiti, su kaçak tespiti, kırmadan su  kaçak tespiti yapan bir firma olarak 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Su kaçak Tespit Yöntemleri?

Su kaçağı tespit yöntemlerinin bir çok yöntemi vardır elbette hele ki şuan ki teknoloji ile bu durum daha da ilerleyerek bir kaç yöntem çıkması sağlanmıştır.

Su kaçağı tespitinin en eski ve en ilkel yöntemi olarak kırma dökme işlemi gelmektedir. Elbette bu durum yöntem değil çaresizliğin sonucudur. Suyun en çok aktığı yer belirlenerek kırma işlemi o bölgeden başlayarak sonuca ulaşıncaya kadar kırma işlemi devam etmektedir. Bu durum tabi ki çok masraflı ve külfetli olmaktadır.

Su kaçak tespit cihazlarının çıkması ile bu yöntemler eskide kalmıştır. Cihazla su kaçağı tespiti denilince bilmeyenler konuyu uzak oldukları için akıllarında farklı şeyler canlanmış olabilir fakat bilenler için hangi cihazla tespit sorusu sorulmaktadır.

Termal kamera ile su kaçak tespiti; aslına bakarsanız adı üzerinde termal olması sebebi ile sadece sıcaklığa tepki veren bir alettir. Bu da onu bütün diğer kaçaklarda kullanımını engellemektedir. Sadece Kalorifer ve sıcak su kaçaklarında kullanılır. Fakat çok verimli değildir. Özellikle bilmeyen birinin bu makine ile tespit yapması çok tehlikeli olabilir.

Su Kaçağı Bulma ve Onarımı

Su kaçağı konutlarımızda kullanmış olduğumuz temiz su tesisatı borularında ve atık su tesisat boruları içerisinde  meydana gelebilir. Bu meydana gelen su kaçakları eğer tesisat boruları dış yüzeyden çekilmiş ise  gözle görülebilir bazen ise tesisat boruları zemin altında veya duvar içinde kaldığı için görünmeyebilir. Yapmanız gereken tek şey evlerinizde ve iş yerlerinizde meydana gelen bu tür su kaçaklarına  profesyonel cihazlı tesisatçı tarafından müdahale işlemi gerçekleştirmektir. Ancak her zaman şanslı olunmayabilir. Çünkü hizmeti sunan tesisat firması su kaçakları ile birlikte duvarlarınızı delebilir ve sizi büyük bir zarara uğratabilir. Su kaçağı tespit etme işlemi her zaman istenildiği gibi olmamaktadır. Çağıracağınız firma  eski yöntemler ile sorununuzu çözmeye çalışabilir. Bu da evinizde büyük tahribat gerektirebilir. En doğru yöntemi kullanıp kullanmadığını mutlaka önceden tespit etmeniz gerekir. Yoksa büyük bir zorluk yaşayabilir ve evinizle ilgili daha büyük sorunlar çıkarabilirsiniz. Çıkacak olan sorunların en büyüğü ise tahrip edilme işlemi esnasında kırılan alanın büyüklüğü ve hatta komple tesisatınız değişimi bile gerçekleşebilir. Bu size seramik, boya , beton ve usta  masrafı gibi bir çok sorun çıkaracak, su kaçağı tespitinden beş katı maliyetle bu işi halletmeniz sağlanacaktır. Bu şekilde problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka baştan iyi bir firma tercihi yapmanız gerekir. Bunun için profesyonel firmalar ideal olacaktır. Üstün bir alt yapısı olan firmalar ve ayrıca uzman bir tesisatçı ekibi olan firmalar sizin için ideal olacaktır.
 Trakya Tesisat gibi sektör içinde gelişmiş son teknolojileri kullanan kaliteli hizmet veren  firmalar mutlaka vardır. Su kaçağı bulmak  için firmaların neler yaptıklarına değinilecek olursa, tüm kurumsal firmalar en son teknoloji olan bilgisayarlı arama cihazları ile mükemmel işler ortaya koymaktadır. Bu işlemler arasında eski yeni bütün binalarda su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Su kaçaklarının nedenlerine de eğilmek gerekir. Su kaçağının bulunduğu binalar eski binalar olabilir ve yılların aşınması nedeni ile uzun süredir değiştirilmeyen borular yüzünden kaçaklar oluşabilir. Yeni olan binalarda ise kullanılan malzemenin kalitesizliği ve genel olarak yapılan işçiliğin kalitesizliğinden meydana gelen  su kaçakları yaşanmaktadır. Su kaçakları nasıl anlaşılır diye sorulacak olursa, su kaçakları borulardan sızan suların, duvarlara bıraktığı nemlenme nedeni ile anlaşılır. Bu nemlenme su öbekleri oluşumuna , duvarda renk değişimi ve boya kabarmalarına ve uzun vade de  kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Bunları gördüğünüz anda, bir uzmandan yardım alarak zararınızı en aza indirebilirsiniz.. Kurumsal firmaların kullandıkları cihazlara değinecek olursak, akustik dinleme cihazı, açık alanlar için su tespiti yapıldığı zaman kullanılacak olan detektörlü tespit cihazı gibi cihazlar en fazla kullanılan cihazlar arasında yer alıyor. Bu cihazlar ile birlikte kurumsal firmalar su kaçağı tespitini istenildiği zamanda yapmaktadır.

Su kaçakları boyutlarına göre verdikleri etki farklı olmaktadır. Örneğin yoğun bir kaçak var ise genel olarak ilk önce su faturalarına yansır. Yüksek gelen faturalar artık çok can sıkıcı olmaya başlamıştır ve görünürde bir su kaçağı da bulunmamaktadır. Bunun için gizli bir su kaçağı var mı diye bir kontrol yapmanız gerekir. Çünkü bazı su kaçakları kendilerini göstermezler.  Su kolay bulduğu yerden  akarak kendine yol bulup hiç umulmadık bir yerden çıkabilir. Bu durum size büyük sıkıntılar çıkarabilirler. Bu durumun anlaşılabilmesi için öncelikle su sayacının kontrolünün yapılması gerekir. Bazı su sayaçları kaçağın büyüklüğünden dolayı  kullanım olmadığı zaman bile su sayacı dönebilir. Ancak bazı kaçakları çok küçük olacağı için sayacı  uzun vadede çevirebilir. Su sayacınız dönmüyor diye kaçak olmadığını düşünmeyin. Daha sonrasında ise suyun ne kadar kullanıldığı tespit edilir. Kullanılan su tonunda çok fazla bir artış varsa o vakit su kaçağı gizli bir halde gerçekleştirmektedir. Bunun dışında su kaçağının su sayacından anlaşılma durumundan bir tanesi de evin içinde veya iş yerinde bulunan tüm çeşmelerin kapatılması üzerine hala su sayacı dönüş yapıyorsa o zaman evde su kaçağı vardır denir. Bunun için yetkili kişilerden inceleme  yapmalarını isteyebilir ve su kaçağı tespiti yapılması için uzman ekiplerin çalışma başlatmasını sağlayabilirsiniz. Gerçekleştirilen su tespiti sayesinde küçük çatlaklar ve delikler kolaylıkla bulunmaktadır.

Reklam

05 Şubat 2019 tarihinde Su kaçak Tespiti içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 42 Yorum.

 1. Bu firmadan daha önce Arkadaşımda bir sıkıntısı için yardım almış bende onun vasıtası ile Çerkezköy de yeni aldığım dairede su kaçağı tespiti yaptırmak için aradım. Firmadan arkadaşlar gelip tespit ettiler yeri kırıp gösterdiler müteahit arkadaşta tesisatçısına yaptırdı olayım çözüme ulaştı. Yorumu da ilgi ve alakanızdan dolayı yapıyorum. iyi çalışmalar diliyorum

 2. Cem İlkel

  İnternette Çerkezköy Su kaçak Tespiti firması diye arattırdım. Çıkan bir kaç firmayı aradım. Biri İstanbul dan diğeri , Tekirdağ dan bir firma çıktı. Sonra Trakya Tesisat firmasını aradım. Arkadaşların iki şubesi varmış Çorlu ve Çerkezköy çağırdım. Geldiler sorunu çözdüler. Sıkıntısız bir şekilde problem kalmadı. Ancak onlara da söyledim reklam işini biraz daha önem vermeliler. Çünkü onlara kadar bir çok firma ile görüştüm. Başarılar diliyorum.

 3. Çerkezköy Su kaçak tespiti için aradım. ilgili ve alakalı bir firma işimi hallettiler ellerine sağlık…

 4. Kadir İlkay

  Dairemizde bazı bölgelerde rutubetlenme tarzı durumlar oluyor. Fakat yazın geçiyor. kışın tekrar ortaya çıkıyor. Onun için su kaçak tespit işlemi yaptırsak çözüm olur mu?

 5. Ali Çıkmaz

  Çerkezköy de üst komşundan daireme su damlıyor. Sizden destek almak istiyoruz ama ödemeyi komşum mu yapmalı yoksa ben çağırdığım için ben mi sorumluyum.

  • Ali bey komşunuz ile anlaşırsanız daha iyi olur. yoksa Bizimli irtibata siz geçtiğiniz için muhattap olarak sizi görürüz. Buda ücret konusunu sizin ödemeniz manasına gelir.

 6. Turgut Diler

  Çerkezköy de Su kaçak Tespiti yaptırmak istiyorum. Fakat sorun benim dairemde değil komşum sürekli şikayet için daireme geliyor. Benim dairemde gözle görülür bir şey yok kontrolü benim dairemden mi yoksa komşumdan mı yapılması lazım

 7. İstanbul dan Çerkezköy e taşındım. İstanbul da su kaçağı ile alakalı çok firma var kokay destek alabiliyorsunuz. Fakat bu bölgede aradıklarımın çoğu bu bölgeden değildi. Trakya tesisat firması ile irtibata geçtim. Bölgeye göre bayağı profesyonel buldum. Hem ustalık hem esnaflık bakımından gerçekten iyi

 8. Fazıl görgülü

  Su sızıntısı vardı evimde bir kaç tesisatçı çağırdım fakat sonuç alamadık sonra tavsiye üzerine Sinan ustayı aradım. Çok iyi niyetli çözüm odaklı gerçekten kaliteli ekipmanlara sahip önerebileceğim bir firma

 9. Günay bilge

  Çerkezköy deki dairemde su sızıntısı vardı. Bu firma ile görüştük gelip hallettiler simdilik sıkıntı gözükmüyor. İyi çalışmalar…

 10. Sinan sönmez

  Çerkezköy su kaçak tespiti yaptırmak istiyorum. Pazar günü çalışıyormusunuz acaba

 11. İzzet kasım bekçi

  Çerkezköy de oturuyorum. Evimin bir duvarında sürekli kabarma oluyor. Yazın boyuyorum fakat aynı şekilde ortaya çıkıyor. Artık evimde su kaçağı mı var diye şüphelenmeye başladım. Bu konuda nasıl bir çalışma yapmak gerekir.

 12. Merve düzayak

  Çerkezköy de su kaçağı sorunum olduğunu düşünüyorum. Su kaçağı yoksa ücret alınıyor mu

  • Merve hnm su kaçağı işlemi cihazlar ile yapılan bir çalışmadır. Temiz su ,sıcak ve atık su ayrı cihazlr ile kontrol edilmektedir. Su kaçağı yoksa bile yapılan çalışmanın ücreti alınmaktadır.

 13. Hikmet Turan

  Çerkezköy de kiraladığım evde sürekli kombim su eksiltiyor. Kombi servisi geldi kombi ile alakalı bir sorun olmadığını tesisata baktırmamı söyledi. Kalorifer trsisatım su kaçırıyor bunun tespitini yapabiliyormusunuz

  • Hikmet bey kombiniz su eksiltiyor ise kalorifer tesisatınız ile alakalı bir kaçak olabilir. Bu durumu cihazlarımız ile tespit edebiliriz. 0532 179 04 14 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

 14. Çerkezköy tepe mevkiinde oturuyorum. 1 yıl önce alt kat komşuma su damlatıyor diye tesisatçı çağırdık. Tadilat yapıldı şimdi tekrar aynı sorun başladı. Kırmadan çözüm arıyoruz

  • Fehmi bey dairenizde su kaçağı olup olmadığını kırmadan su kaçak tespitleri ile kontrol edebiliyoruz. Fakat eğer su kaçağı var ise kırmadan çözüm çok zor en azından küçük tahribatlar ile yapma imkanı doğar tüm banyo da veya su kaçağının olduğu yerde komple tadilat yapılmaz

 15. Çerkezköy de oturuyorum. Muslugumdan kaçırıyor değişmemiz mi lazım yoksa tamir edilir mi

 16. Turan bulur

  Çerkezköy su kaçağı firması aradım. Bir çok firma ile görüştüm. Bir çok görüşme yaptım. Bir çoğu istanbul firması çıkıyor. En son Trakya tesisat ile görüştük. Sorunumuz çözüldü. işleri iyi ekipmanları kalite li fakat reklamları az

 17. Çerkezköy de şu kaçağı için çağırdık. Sıkıntıyı buldular fakat tesisat demir olduğu için tamir sıkıntı oldu. Mecbur tesisatı komple değiştirdik. Ustaların eline sağlık…

 18. Ferhat kural

  Çerkezköy de kombimin suyu sürekli eksiliyor. Servis gelip kombiye baktı. Sorun yokmuş tesisata baktırın dedi. Bu su kaçağı tespiti işinde kırmadan mı bakılıyor.

 19. Evet efendim kırmadan su kaçağı var mı yok mu diye bakılabiliyor…

 20. Yapar İnsaat Fahri

  Çerkezköy de sürekli çalıştığımız bir firma. Uzun yıllardan beri bu sektördeler. Sıkıntım çözülsüğnde para önemli değil diyorsan tam sana göre firma

 21. Fikret Öztürk

  Çerkezköy de su kaçağı tespiti yaptırmak istiyoruz. Eğer Bizim dairemizde problem yok ise para ödüyormuyuz.

 22. Filiz Turan

  Çerkezkoy de oturuyoırum. Dairemin mutfak kısmında duvarlarda kabarma meydana geliyor. Ozellıkle balkona bakan duvar kısmında yoğunluk var. balkonum yağmur yağdığında su alıyor. Bunun etkisi olabilir mi?

  • Filiz hnm yağmur bu durum için etken olabilir. Yazın bu dediğiniz kabarma veya ıslaklaık azalıyor ise büyük oranda etkiliyor demektir. Yine de emin olmak için kontrol etttirebilrisiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: