Çorlu Cihazla Su Kaçağı Tespit Fiyatları 2021

Tekirdağ Çorlu Kameralı cihazla su kaçağı tespit eden firmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çorlu ilçemiz İstanbul a yakın olması sebebi ile genel olarak dışarıdan gelen firma sayısı oldukça fazladır. Bölgemizde kameralı cihazla su kaçağı tespiti yapan yerli firma sayısı yani dükkanı olan, işletme sahibi firmalar parmakla sayılacak kadar azdır. Ancak İstanbul firmaları bölgeye gelerek bazı zamanlarda çalışma yapmaktadır.

Cihazla su kaçağı tespit fiyatı kaç para ? Kameralı cihazla su kaçağını bulmak kaç tl gibi ? gibi sorular aklınıza gelebilir. Bölge olarak bakıldığında bu tür fiyat araştırmaları çok normaldir. Çünkü internette bilgi kirliliği birbirinden farklı fiyatlar dolaşmaktadır. Fakat su kaçağı tespiti yapılırken kullanılan ekipmanlar yüzünden tespit için yapılan çalışmanın bedeli biraz yüksek gelebilir.

Ancak Su kaçağı tespiti yapılırken tek bir cihaz kullanımı yapılmamaktadır. Su kaçağı tespiti için kullanılan ekipmanlar oldukça fazladır. Peki s

Cihazla su kaçağı tespiti yapılırken hangi cihazlar kullanılır

Cihazla su kaçağı tespiti yapılırken hangi cihazlar kullanılır?

Konutlarımızda su kaçağına sebep olacak etmenler belli başlıdır. Bunlar genelde su tesisatı boruların geçtiği alanlarda meydana gelmektedir. Fakat evimizde su kaçağı oluşturacak etmenler nelerdir.

  • Şebeke boruları
  • Sıcak su boruları
  • Atık su boruları
  • Yüzeysel problemler

İşte yukarıda sayılan bu faktörler için ayrı ayrı ekipmanlar gerekmektedir. Bir çok firma bunları belirmeden tek bir cihazla kontrol etmeye ve kaçağı bulmaya çalışmaktadır. Fakat doğru bir iş yapmamaktadır. Çünkü müşteriler bu işlemden haberdar değildir. Aslında su kaçakları cihazla değil cihazlar ile bulunmaktadır. yani tek bir cihaz ile yapılacak iş değildir.

Su kaçağı yapılırken kullanılan cihazlar…

Öncelikle su tesisatının testi yapılmaktadır. Bu genel olarak basınç cihazları ile belli miktarda suyun sisteme verilmesi ile oluşan basınç kaybı ile yapılan işlemdir. Eğer basınç testi şebekede sağlam çıkar ise sıcak su sistemine geçilir. Oda sağlam çıkar ise kamera ile atık su boruları incelenerek herhangi bir problem olup olmadığı incelenir. Akustik dinleme yapan su kaçak tespit cihazları ile sistem dinlenir. Eğer kaçak var ise kesin bulunarak çözüme ulaştırılır. Daire de yapılan kontrollerde herhangi bir kaçağa rastlanmaz ise yüzeysel problemler incelenerek sonuca ulaşılır.

Su Kaçağı Tespiti150 – 200 TL
Temiz Su KontrolüVar
Sıcak Su KontrolüVar
Kameralı Pis Su KontrolüVar
Termal Kamera ile KontrolDuruma göre değerlendirilir…
Tamir HizmetiFiyata dahil değil

17 Nisan 2021 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: