Su Kaçak tespiti

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Konutlarımız da veya kullandığımız iş yerlerinde meydana gelen tesisat problemleri bazen basit gibi görünse de can sıkıcı olaylara sebep olabilir. Uzun süre kullanılan tesisatlar da zamanla oluşan korozyon, genleşme, yanlış yapılan işçilik, kullanılan malzeme ve işi bilmeyen kişilere yaptırılan işler yüzünden insanlar tesisat ile alakalı çok sıkıntı yaşamaktadır. Konut yapımında yapılan yanlış uygulamalar bilinçsiz işçilik ve kontrol , kullanılan adi ve sertifikasız malzeme ev sahibi ve kiracıların sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Bu yanlış uygulamaların yol açtığı su kaçakları eski yöntemler ile daha maliyetli ve uzun  zaman kayıplarına sebep oluyordu. Teknolojinin gelişmesi ile  yeni nesil cihazlar ile bu hataları gidermek daha kolay oldu. Konut ve işyerlerinde su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Eski yöntemlerle yapılan su kaçak tespiti sırasında sızıntının olduğu yeri bulmak için belirli yerlerin tahrip edilmesi gerekmektedir. Oysa teknolojik cihazlarla yapılan işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespitleri eğitimli personellerimiz  tarafından gerçekleştirilmektedir. Görüntülü ve sesli yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Profesyonel ekipler aracılığı ile gerçekleştirilen hizmet kusursuz olarak yerine getirilmekte, müşterinin beklentileri en üst seviyede karşılanmaktadır. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgalarının yaydığı frekans ile bulunmaktadır.

1

Su kaçağı, duvarda ya da fayansta meydana gelen su damlacıkları sayesinde anlaşılabilir. Kimi zaman da sızıntı gözle görülemeyebilir. Gözle görülmeyen sızıntılara gizli kaçak adı verilmekte, bu kaçak genelde komşunun haber vermesi ile anlaşılmaktadır. Önceki dönemlerde bu sızıntıların ortadan kaldırılması hem zahmetli hem de maddi boyutu oldukça fazla oluyordu. Çünkü kaçağın yerini tespit etmek için bazen bütün bir duvarın ya da fayansın kırılması gerekebiliyordu. Oysa teknoloji ilerledikçe bu kaçakları modern yöntemlerle tespit eden cihazlar geliştirildi. Kurumsal firmalar da su kaçağı tespitini modern cihazlar ile birlikte yapmaya başladı. Bu cihazları kullanabilecek eğitimli personeli de bünyelerinde barındıran kurumsal firmalar, böylece hem zahmetsiz hem de maddi külfet gerektirmeyen yöntemi kullanmaya başladı.

Su kaçağı tespiti yapan firmaların teknolojik ürünleri kullanması ile birlikte maliyet de düştü. Bu sayede binanın her yerindeki sızıntılar çok kolay bir şekilde çözülebilir hale geldi. Üstelik çok küçük bir çatlak ya da deliğin bile modern cihazlarla kısa sürede tespit edilerek onarılabilir duruma gelmesine yol açtı. Çıplak gözle görülemeyen sızıntıları bile bulan cihazlar hem bina sahibine hem de tesisat işi yapan firmalara büyük kolaylıklar sağladı. Bunun sonucunda da hiçbir yer kırılmadan meydana gelen sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılmaya başlandı. Maliyetleri fazla olduğu için de sadece kurumsal firmaların sahip olduğu bu cihazlar, müşterilerin yaşadığı sızıntı kabusunu kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Güvenli hizmet veren firmaları da öncelikle internet ortamında detaylı bir şekilde araştırmak gerektiği ifade edilmektedir. Deneyimli ekipleri ile üstün hizmet sunan kurumsal firmaların tercih edilmesi durumunda yaşanan sorun kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır.

Kurumsal firmalar kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Klasik yöntemlerde bütün bir banyonun kırılma ihtimali oldukça büyüktü. Çünkü su kaçağı sızıntının görüldüğü yerden çok daha farklı bir yerde olabiliyordu. Bu da mekanın tamamının kırılması anlamına gelebiliyordu. Oysa gelişen teknoloji ile birlikte su kaçağını bulmak için kırıp dökme işlemleri tarih oldu. Uzman personel, son derece gelişmiş cihazlar aracılığı ile kaçağın tespitini gerçekleştirerek daha büyük masraflara yol açmadan sorunu ortadan kaldırmaktadır. Hizmette ise koşulsuz müşteri memnuniyeti esas alınmaktadır.
Su kaçağı tespitinde uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımızla su kaçağını yerinde tespit eder en az hasar ile su kaçağınızı önleriz. Garantili işlemle ile su kaçaklarınızın onarımını yapmakta olup müşteri memnuniyetine önem göstermekteyiz. Sizlerde su kaçaklarınızı için bizlerle iletişime geçin su kaçağı sorununuzu ortadan kaldıralım.

Evimdeki su kaçağının sebebi ne olabilir?

Yaşam alanlarımızda kullanılan temiz su ve pis su hatları mantıksal olarak insan vücudundaki işleyiş gibi bir   çalışma mantığı vardır. Tesisat borularını insan vücudundaki damarlar gibi düşünürseniz sizin ev veya iş yeri alırken tesisatın ne kadar olduğunu anlamanız daha kolay olacaktır. İnsanlar  için bir daire alırken bakılacak en son şey olarak görülen tesisat sistemleri aslında ev alırken ilk bakılacak şeylerin başında gelmelidir, Evlerde temiz su gider yollarını ve pis su gider hatlarını oluşturan su tesisat borularında zaman zaman su tesisat borularının kurulumu yapılırken yanlış işlemlerin ( Su tesisat borularında sahte malların kullanılması, boruları iç içe tutan contaların yamuk veya yanlış takılması, su tesisat borularının hammaddesi olan plastiklerde kırık, çatlak veya deliklerin olması ) yapılması yüzünden ve evlerde su tesisat borularının geçmiş olduğu yerlerde çöküntülerin oluşması gibi nedenlerden dolayı su sızıntıları meydana gelebilmektedir. Bu gibi sorunları çıplak gözle görmek imkansızdır. Çünkü su tesisat boruları kurulumu yapılırken duvarların içinden veya fayansların altından geçirilerek yapılmıştır. Tesisatın gidişatını ve alt yapısını bilemediğiniz için müdahale etmeniz zorlaşır. İşte yeniz nesil bu cihazlar burada devreye girerek işinizi kolaylaştırır. Tecrübe ve teknoloji yi birleştiren firmamız Trakya Tesisat Sistemleri bu konuda size her türlü desteği vermeye hazırdır. Teknik alt yapısı, kalifiye elemanları ve teknolojik cihazları ile sürekli hizmete hazırdı

  1. Fatih arslan

    Uzun zamandır alt dairemdeki komşum gelip gidip alt tarafa su damlıyor, diyordu ben de banyom da tadilat yaptırdım, 2 ay süresince herhangi bir sıkıntı olmadı ancak 2 ay sonra tekrar komşum gelerek damlamanın devam ettiğini söyledi. İnternetten Trakya Tesisatı bulup çağırdım. Çalışan arkadaşlar gelip bazı testlerde bulundular, kamera ile görüntüleme filan yaptılar. Tadilat esnasındamı artık fabrikasyon mu atık su borularında çatlak olduğu tespit edildi, Bunca masraf boşuna olmuş oldu. bu firmaya tadilatı yaptırttım. Garanti verdiler çok şükür problemim çözüldü . Böyle profesyonel firmalardan destek almanızı öneririm. Benim gibi iki kere masraf etmemiş olursunuz.

  2. Ayse SALİ

    Yeni aldığım dairemde belli kullanımdan sonra alttaki komşum dairemden aşağıya su sızdığı söyledi. Yeni aldığım daire dünya para verip aldım daha oturmamın 6. ayında bana sorun çıkardı. Öyle geçiştirdik belli bir süre umursamadım ancak daha sonra komşumun gelip gidişi sıklaşmaya başladı. Bir kaç arkadaşıma sordum. Kırmadan su kaçak tespit eden firmalar var dediler. İnternetten araştırdım. Çorluda su kaçak tespiti yapan firmalara baktım. Trakya tesisatı aradım fiyat aldım sonra araştırmaya devam ettim. Diğer görüştüğüm firmalar istanbul firmaları çıkıyor. Sonra tekrar Trakya tesisatı aradım. Gelip sorunu fazla kırmadan çözdüler. Sorun sıcak su da çıktı. İlk başta pahalı geldi ama aslına bakınca fazla kırılmadan halledildi. İlgilerinden dolayı teşekkür ederim ustalara…

  1. Geri bildirim: Kızılpınar Su kaçak tespiti | Trakya Su Kaçağı Tespit Servisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: