Tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma,Pimaş tıkanıklık açma,Gider tıkanıklığı nasıl açılır,tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,pimaş tıkanıklığı,lavabo tıkanıklığı nasıl açılır,Tıkanan gider nasıl açılır,Klozetim tıkandı ne yapmalıyım,

Giderlerdeki tıkanıklıklar genel olarak  evlerde, iş yerlerinde, ortak kullanım alanlarında( Restoran, Otel vb.) sıkça görülmektedir. Özellikle ortak kullanım alanlarında meydana gelen lavabo veya tuvalet tıkanıklarında anında müdahale edilmesi şarttır. Çünkü atık su hattı olduğu için kötü koku ve hastalık yayma sebebi olduğu için acil çözülmesi gerekmektedir.  Bunun için Teknolojiden yararlanan firmamız  lavabo,tıkanıklığı,tuvalet tıkanıklığı ve herhangi bir gider tıkanıklığını fazla zarar vermeden çözmektedir. Yeni geliştirilen kameralı robot ve detektörlerle en yeni yöntem ile hizmet vermemiz  tesisat firmamızın en büyük avantajlarından bir tanesidir. Bu işlem ile duvarların, tuvaletlerin veya fayansların kırılmasına gerek kalkmadan tıkanıklığın oluştuğu bölgeyi tespit ederek, pimaşa zarar vermeden tıkanıklığı gidermekteyiz.

trakya tesisat tıkanıklık açma

tıkanıklık açma yöntemleri tuvalet ve lavabo
pimaş tıkanıklığına göre değişiklik göstermektedir. Lavabo pimaşlarında meydana gelen tıkanıklar çoğu zaman yağ ve saçlardan kaynaklanan tıkanıklıklar olmaktadır. Tuvalet pimaşlarında ise durum daha ciddi olmakla birlikte tuvalet kâğıtları, katı cisimler ve petlerin tuvalet giderine atılması tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu yüzden tıkanıklığı giderme yöntemleri de daha farklı olacaktır. Lavabo pimaş tıkanıklıkları kimyasal ürünler kullanılarak geçici olarak açılması mümkündür. Fakat ileri ki zamanlarda yine tıkanması söz konusu olacaktır. Kullanılan kimyasal lavabo açıcı ürünler net bir temizlik ve açma işlemi yapmamaktadırlar. Özellikle yağlardan kaynaklanan tıkanıklarda tazyikli su ile de desteklenmesi lazımdır. Bundan dolayı yeni yöntemlerle net sonuçların alınmasına yardımcı olan tesisat firmalarına başvurmak gerekmektedir.

Birçok tesisat firması halen daha eski yöntemler uygulamaktadır. Bu yöntem de tıkanıklığın giderilmesi veya  pimaş açma işleminin yapılabilmesi için duvarın veya fayansların tahrip edilmesi gerekmektedir. Eski yöntemde su giderindeki tıkanıklığa zarar vermeden işlemi yapmak mümkün değildir. Ayrıca bu yöntem fazladan maliyet olarak kişilerin ceplerini daha fazla yakmaktadır. Ayrıca dairenin inşaat alanına dönmesi söz konusudur. Bu yüzden eski yöntemler ile lavabo pimaşlarının açılması tercih edilmemektedir. Diğer yandan pompalama işlemi ile pimaşta oluşan tıkanıklığın giderilmesi çalışılmaktadır. Bu işlem daha fazla soruna yol açmaktadır. Pimaş içindeki tıkanıklık daha derin noktalara taşınmakta ve bir süre sonra o noktada pimaşın tıkanmasına sebep olmaktadır.

Tıkalı pimaştan dolayı evlerde işyerlerinde ve binalarda kötü ve rahatsız edici kokular meydana gelmektedir. Hatta birebir tıkanıklık olan bölge gözlemlendiğinde kötü bir görüntü de ortaya çıkmaktır. Bunun önüne geçilmek için pimaş açma işleminin yapılması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: